Katalog

IMA - napinacze, rolki

Firma IMA CUSCINETTI jest jednym z wiodących włoskich producentów elementów tocznych. Kapitał firmy w wysokości sto milionów euro, dwie fabryki oraz ponad 40-letnie doświadczenie pozwala dostarczać na aftermarket wysokiej jakości łożyska do samochodów oraz pełną gamę napinaczy, rolek do pasków rozrządu i wielorowkowych. Nowoczesny, zautomatyzowany park maszynowy zapewnia powtarzalność wykonywanych części. Jest to niezmiernie istotne, ponieważ większość awarii np. rolek powstaje wskutek niestarannego montażu poszczególnych elementów. Jeżeli dojdzie do tego nie najlepszej jakości łożysko wykorzystane w procesie produkcji awaria jest nieunikniona.

IMA do takiej sytuacji nie dopuszcza opierając swoją produkcję na elementach wysokiej jakości. Długoletnia obecność w tym segmencie rynku pozwala na współpracę tylko ze sprawdzonymi dostawcami jak INA NTN czy SKF. W wielu przypadkach napinacze w pudełkach IMA pochodzą właśnie od tych producentów.

Na końcu całego procesu technologicznego znajduje się jedna z najważniejszych komórek firmy, dział kontroli. Na uwagę zasługuje fakt, że wszystkie napinacze automatyczne pasków rozrządu poddawane są kontroli równoległości pracy. Jak wiadomo częstym objawem wadliwych napinaczach jest brak równoległości paska rozrządu względem płaszczyzny pracy. W przypadku IMA specjalna maszyna wyposażona w odpowiednio ustawione sensory dokonuje pomiaru prawidłowego ruchu zespołu rozrządu. Taki test daje gwarancję niezawodności i długiej pracy w rzeczywistych warunkach. Takie podejście pozwoliło na wypracowanie solidnej pozycji wśród firm dostarczających elementy toczne na "aftermarket". Obecnie oferta IMA to pełna gama łożysk, piast do kół, napinaczy, rolek oraz kół alternatora do samochodów osobowych i dostawczych produkcji europejskiej oraz japońskiej.

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.