Katalog

Motorad - termostaty

Jak wiele we współczesnych silnikach zależy od niepozornych części mało kto zdaje sobie sprawę. Optymalna praca i niezawodność zależy często od elementów osprzętu, do którego nie przywiązujemy większej uwagi. Jednym z takich elementów jest termostat. Współczesne silniki są tak zaprojektowane aby pracowały w ściśle określonej temperaturze. Silnik, który pracuje na zimno będzie zużywał około 10-20% paliwa więcej, natomiast praca w długotrwałych warunkach podwyższonej temperatury prowadzi do przegrzania i trwałego uszkodzenia. Skuteczny termostat kontroluje temperaturę silnika doprowadza go do odpowiedniej temperatury i utrzymuje go w takich warunkach.

Jednym z najstarszych producentów termostatów jest firma MOTORAD. Od ponad 40 lat produkuje i dostarcza termostaty do większości producentów samochodów na całym świecie.

Podążając za rozwojem jednostek napędowych nieustannie projektuje nowe rozwiązania aby zaoferować swoim odbiorcom niezawodność, lepsze osiągi oraz najwyższą jakość spełniającą, a często przewyższając normy OE. Termostaty MOTORAD zbudowane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej oraz miedzi aby zapobiec działaniom korozji oraz wpływu czynnika chłodzącego. W trakcie procesu produkcyjnego następuje precyzyjne skalibrowanie ciśnienia oraz temperatury otwarcia zgodnie ze specyfikacją silnika. Dodatkowe 100% przetestowanie daje gwarancję prawidłowej pracy oraz niezawodności.

Obecnie na potrzeby nowoczesnych silników MOTORAD opracował nowa linie produktów. SA to termostaty wysokiego przepływu oraz termostaty tzw. FAIL-SAFE. Te pierwsze zapewniają pełne otwarcie przy ciśnieniu 1 bar oraz wydajniejszy przepływ płynu chłodzącego do do 216 litrów na minute przy 143 litrach w normalnych termostatach.

Zawór bezpieczeństwa umożliwia wydostanie się schwytanego powietrza w układzie chłodzenia oraz przyspiesza rozgrzewanie silnika.

Termostat FAIL-SAFE zaprojektowany jest do wykrywania nagłych zmian w temperaturze płynu chłodzącego oraz silnika. Innowacyjna funkcja drugiego suwu uruchamia precyzyjnie tłok, powodując zablokowanie ustawienia zaworu w szeroko otwartym położeniu z którego nie może być zamknięty, umożliwiając wolny i pełny przepływ do chłodnicy.

Po zablokowaniu termostatu FAIL STAFE w pozycji otwartej nie może być on ponownie użyty.

Termostaty te występują w serii 2000 i 7000.Tak więc aby silnik działał prawidłowo należy bezwzględnie przestrzegać prawidłowego doboru termostatu oraz dopasowywać do niego odpowiedni korek chłodnicy.

MOTORAD dzięki swojemu doświadczeniu dostarcza produkty do prawie wszystkich samochodów począwszy od aut europejskich, japońskich, a na amerykańskich kończąc. Dlatego wybierając termostaty MOTORAD wybieramy jedną z najszerszych ofert na rynku jakość OE oraz najlepszą ochroną silnika.

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.